دوربين شناسايي چهره و نکاتي که در مورد آن بايد بدانيم ؟

فناوري تشخيص و شناسايي چهره هر روز در حال توسعه است و از محبوبيت ويژه اي بين کاربران برخوردار است . اين قابليت توانايي يکپارچه شدن با برنامه هاي کاربردي مختلفي را دارد و از اين رو مي تواند بسياري از نياز هاي مشتريان را به خوبي پوشش بدهد . مهمترين مولفه در تشخيص چهره ،  قيمت دوربين مداربسته است که براي بهترين عملکرد بايد دوربين مناسب انتخاب و به شيوه صحيح نصب شود .

استفاده از سيستم هاي شناسايي چهره با سرعت مناسبي در حال افزايش است . بر اساس اعلام MarketsandMarkets بازار اين صنعت از 3.2 ميليارد دلار در سال 2019 به حدود 7 ميليارد دلار در 2024 رشد خواهد داشت که انتظار مي رود سالانه حدود17 درصد رشد داشته باشد .

در بين مولفه هاي مختلفي که در تشخيص چهره با اهميت هستند ، دوربين مهمترين نقش را دارد . تصوير چهره فرد توسط دوربين مدار بسته ثبت مي شود سپس با استفاده از الگوريتم هاي مختلف چهره فرد آناليز شده و با تصاوير مختلفي که در ديتا بيس تصاوير ذخيره شده وجود دارد مطابقت داده مي شود .

الگوريتم هاي تشخيص چهره بصورت نرم افزاري هستند و مي توانند درون دوربين مدار بسته يا در سرور مرکزي قرار داشته باشند . دوربين تشخيص چهره تنها يک ابزار ضبط تصوير است و نحوه پردازش تصاوير از اهميت بسيار بالاتري برخوردار است . نرم افزار تشخيص چهره اطلاعات موجود در تصوير را آناليز کرده و جهت پردازش و مديريت به يک کامپيوتر مرکزي ارسال مي کند .

بيشتر بخوانيد: بهترين دوربين‌ مدار بسته   انواع دوربين مداربسته

دوربين شناسايي چهره و نکاتي که در مورد آن بايد بدانيم ؟

هنگام انتخاب دوربين ، موارد مختلفي را بايد در نظر بگيريم که مهمترين آنها وضوح تصوير و شدت نور مورد نياز دوربين تشخيص چهره مي باشد . بسته به مسافت و ميدان ديد مورد نياز مي توانيد از دوربين مدار بسته دو تا پنج مگا پيکسل استفاده کنيد . عامل مهم ديگر نور مورد نياز دوربين است که از عوامل تعيين کنند در يک دوربين تشخيص چهره است . استفاده از دوربين هايي که مي توانند شدت نور ورودي به لنز را با دقت بالاتري کنترل کنند در اولويت است . ( ايريس اتوماتيک يا P-Iris ) به زبان ساده تر هر دوربين هايک ويژن  شخيص چهره را بايد با توجه به محل نصب آن دوربين انتخاب و دو عامل وضوح تصوير و شدت نور مورد نياز را براي دوربين شخصي سازي کرد . عامل ديگري که بايد در انتخاب دوربين تشخيص چهره به آن توجه کنيد ، شهرت توليد کننده آن است . همواره از برند هاي معتبر استفاده کنيد تا سيستم شناسايي چهره قابل اطميناني داشته باشيد . چرا که نرم افزار هاي اين تامين کنندگان مشکلات کمتري دارند و در صورت بروز مشکل در اسرع وقت مي توانيد از خدمات آنها استفاده کنيد . نصب دوربين شناسايي چهره نيز شرايط خاص خود را دارد .به عنوان مثال در صورتي که از دوربين تشخيص چهره براي شناسايي افراد در يک اکسس کنترل ، استفاده مي کنيد ، بهتر است تا دوربين ها را در ارتفاع هاي مختلفي نصب کنيد ، برخي افراد کوتاه قد و برخي قد بلندي دارند . رعايت اين اصل باعث مي شود تا دوربين ها تصوير همه افراد را شناسايي و ثبت نمايند. با توجه به ناشناخته بودن اين تکنولوژي براي بسياري از کاربران ، افراد نسبت به خريد دوربين هاي تشخيص چهره ترديد دارند . تصور افراد از فناوري تشخيص چهره شبيه به آنچه در  فيلم هايي مانند جنگ ستارگان ديده اند مي باشد، در صورتي که اين فناوري غير از کنترل دسترس کاربرد چنداني ندارد . در حقيقت فناوري تشخيص چهره همان قدر اطلاعات شما را انتشار مي دهد که يک کارت شناسايي عکس دار مي تواند اين کار را بکند .

 

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها


پیشبینی سوالات فیزیک کنکور98 روسری و لباس بلوچی starclicks درمان بیماری ها Leslie Joshua خرید اینترنتی Joseph فرانچکسو توتي کالای ارزان